Ekskursija uz Nacionālo teātri

7. un 14. novembrī 7. klašu izglītojamie devās ekskursijā uz Latvijas Nacionālo teātri - vietu, kur dzima Latvijas valsts.

Izglītojamajiem bija iespēja tikties ar Nacionālā teātra aktieriem un ielūkoties teātra aizkulisēs kā arī  apbrīnot un priecāties par unikālo teātra arhitektūru.

7.b klases izglītojamo atsauksmes:
"Patika teātra vizuālais tēls – skaistie, greznie griesti un lampas, teātra ārskats."
"Ļoti patika rekvizītu telpa, kurā tika veidoti interesanti priekšmeti, piemēram mākslīgie dunči un mākslīgie ēdieni."
"Iespaidīgas bija milzīgās dekorācijas."
"Priecēja iespēja izstaigāt telpas, kur parasti skaitītāji netiek ielaisti. Pārsteigums par to, cik lielas teātra telpas."
"Bija prieks par satiktiem slaveniem aktieriem."


7.c klases izglītojamo atsauksmes:
"Es atceros to, ka ir daudz lietas, kas jādara, lai būtu interesanta izrāde, piemēram, rekvizīti, dekorācijas, kostīmi. Man patika tas fakts, ka aktieri var pārmainīt kostīmu dažās sekundēs. Smieklīgi man likās tas ka, ja aktieris aizķeras kostīmu maiņā, citi aktieri var sākt vilkt teikumus un tas izklausās smieklīgi."
"Man patika, ka pastāstīja par māņticību. Es ieguvu zināšanas, kā izskatās teātra otrā pusē. Bija ļoti interesanti."
"Man ekskursijā patika tas, ka nebija tālu jābrauc un nevajadzēja ilgi sēdēt autobusā. Man šķita interesanti uzzināt, kā teātris strādā, kas atrodas zem skatuves un, kā tiek veidoti tērpi."
"Man patika tas, ka varējām izpētīt Nacionālā teātra vietas, kurās nav parasti atļauts iet, piemēram, telpas aiz kulisēm.  Vislabāk atceros to, ka arhitektūra izskatījās ļoti skaisti."

7.d klases izglītojamo atsauksmes:
"Man ļoti patika vakardienas izbrauciens uz Nacionālo teātri, jo varēja ielūkoties teātra telpās vairāk nekā vienkārši apmeklējot teātri. Bija lieliska iespēja redzēt visas pārējās lietas, kuras atrodas teātrī. Interesanti bija klausīties par to, kā viss notiek teātrī."
"Vakardienas ekskursijā man patika tas, ka bija iespēja apskatīt to, ko parasti redz tikai darbinieki. Kā arī man ļoti patika gids, jo viņš ļoti interesanti stāstīja par teātra aizkulisēm."
"Man ekskursija šķita interesanta, man patika ielūkoties teātra aizkulisēs un kas notiek teātra daļā, ko skatītāji neredz. Manuprāt, šādas ekskursijas padara pašu teātra skatīšanos interesantāku. Kā arī bija jauki redzēt dažus atpazīstamus aktierus."
"Man kopumā ļoti patika šī ekskursija, varēja uzzināt to, ko ikdienas dzīvē neviens tev izstāstīt nevarētu. Ārkārtīgi interesanti bija ielūkoties aizkulisēs. Bija jauki pavadīt laiku ar klasi. Ejot uz un no teātra, varēja pabaudīt Rīgas centru, pat, ja pastaiga bija īsa, bija ļoti skaisti."

Apkopoja direktores vietniece - Gunta Stūrmane

×