Projekta “Kontakts” realizācija

“Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros”.


Jau pagājušajā mācību gadā, aprīlī, trīs Skolēnu Pašpārvaldes (SP) pārstāvji – Marks Rozītis, Karīna Bice un Emīls Kozlovskis – piedalījās Valsts programmas iniciatīvā “Kontakts”. 

Šī projekta ietvaros tika izstrādāts plāns kā popularizēt un uzlabot skolēnu pašpārvaldes darbību. Sākoties jaunajam mācību gadam, pienācis laiks projekta realizācijai.

Plāns sastāv no vairākām būtiskām aktivitātēm, kas veicamas pirmā semestra laikā. Pirmā aktivitāte, kas ir jau veiksmīgi norisinājusies, bija jaunā mācību gada atklāšanas Skolēnu Pašpārvaldes kopsapulce. Pasākums norisinājās 3. septembrī Rīgas 64. vidusskolas Skolēnu Pašpārvaldes telpās un tajā tika pārrunātas tādas vērtīgas tēmas, kā efektīva SP darbība, projektā “Kontakts” radītais darba plāns un mūsu kā SP darbības mērķi. 

Tika veikta arī pagājušā mācību gada analīze – kas izdevies un kur vēl būtu vieta izaugsmei. Svarīga kopsapulces daļa bija arī vienošanās par Skolēnu Padomes atpazīšanas zīmju - džemperu un reklāmas roll-up stenda - dizainiem. To iegāde ir daļa no projekta un izmaksas tiek segtas ar mums piešķirto finansējumu.

Nākamais solis jeb otrā projekta aktivitāte bija klases stundu rīkošana 5.-12. klasēm. Mēs, pašpārvaldes dalībnieki, viesojāmies stundās, kur pastāstījām par Skolēnu Pašpārvaldes darbību. Jauniešiem tika dota iespēja sniegt atgriezenisko saiti, dalīties ar savām skolas vides uzlabošanas idejām, kā arī aktīvākajiem – pašiem pievienoties Skolēnu Pašpārvaldei. 

Mūsu mērķis ir veicināt skolēnu iesaisti skolas dzīvē un atgādināt, ka ikvienam ir iespēja ar savu viedokli un idejām kaut ko mainīt, padarot mūsu visu skolas pieredzi patīkamāku.

Mūsu trešā projekta aktivitāte bija lielā Skolēnu Pašpārvaldes kopsapulce. Tajā varēja piedalīties katrs interesents, kuram ir vēlme iesaistīties SP darbībā. Bijām sapulcējušies tiešām kuplā skaitā, un esam patīkami pārsteigti par tik lielu atsaucību. Šīs sapulces svarīgākie mērķi bija saliedēt jaunos pašpārvaldes dalībniekus, nākt klajā ar jaunām idejām skolas vides uzlabošanai un sadalīties pa departamentiem, kas mums arī veiksmīgi izdevās. 

Tagad Skolēnu Pašpārvalde sastāv no pieciem departamentiem: Izglītības, Kultūras, Sporta un Mediju departamentiem, kā arī Specvienības. Katrs no tiem atbild par savu nozari, un šāds sadalījums Skolēnu Pašpārvaldei ļaus turpmāk darboties vēl veiksmīgāk.

Teksts - Karīna Bice

×