Informācija par testēšanu brīvlaikā, ceļošanu ārpus Latvijas

Saistībā ar valstī noteikto ārkārtējo situāciju, kas paredz maksimāli ierobežot cilvēku pārvietošanos, un skolēnu brīvlaika pagarināšanu par vienu nedēļu, tiek pārtraukta iknedēļas skolēnu un mācību iestādēs nodarbināto testēšana vispārizglītojošās skolās un profesionālās izglītības iestādēs. Testēšana tiek pārtraukta no 21.10. Savukārt 20.10. testēšana nav obligāta.

1. - 3. klašu skolēniem un izglītības iestādēs nodarbinātajiem testēšana skolā notiks no 25. līdz 29. oktobrim, pēc spēkā esoša grafika,
4.- 12. klašu skolēniem un izglītības iestādēs nodarbinātajiem testēšana atsāksies pirms mācību atsākšanas klātienē. Precīzāka informācija tiks sniegta turpmāk.

Testēšana jāveic epidemioloģiski drošos apstākļos, lai izslēgtu skolēnu kopēju pulcēšanos telpās. Testēšanā tiks izmantoti siekalu testi.
Joprojām paliek spēkā iespēja testu nodot arī individuāli laboratorijā, ja skolēnam testēšanas dienā nav iespējas ierasties uz noteikto testēšanas datumu.


! Ērtāko un ātrāko pieraksta laiku Covid-19 izmeklējumam var pieteikt elektroniski - Covid-19 analīžu punkti

Atgādinām, ka testa rezultātu var redzēt vietnē Covid19sertifikats.lv, E-veselībā un Datamed, autorizējoties ar sev pieejamiem autentifikācijas rīkiem.


Ceļošana ārpus Latvijas

Ļoti stingra kontrole jāveic personām, kuras ierodas no ārzemju ceļojuma. Nevakcinētās/nepārslimojušās personas, kuras ierodas no augsta riska un ļoti augsta riska valstīm, dodas 10 dienu pašizolācijā. Izglītojamie līdz 12 gadiem šajā 10 dienu termiņā nedrīkst apmeklēt skolu, interešu izglītības un citas aktivitātes.
Valstu saraksts pieejams Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē.

Tā kā valstī no 11. oktobra uz trim mēnešiem ir izsludināta ārkārtējā situācija, Izglītības un zinātnes ministrija aicina vecākus un skolēnus ļoti rūpīgi izvērtēt nepieciešamību brīvlaikā pulcēties publiskās vietās, pārvietoties ar sabiedrisko transportu, doties ekskursijās vai ceļojumos, savukārt skolotāji aicināti ar skolēniem pārrunāt, kāpēc šajā situācijā ir ārkārtīgi svarīgi katram no mums ievērot noteiktos ierobežojumus, lai pārvarētu Covid-19 pandēmiju.

Latvijas mērķis ir uzvarēt vīrusu un sekot valstu piemēriem, kas spējušas nepārslogot savu veselības sistēmu. Aicinām katru no jums atbildīgi izturēties pret valstī noteiktajiem drošības pasākumiem, līdz minimumam tuvākajās nedēļās samazināt fiziskos kontaktus, lai kopīgi pārvarētu krīzi. Tie, kas var, aicināti vakcinēties pret Covid-19, jo tas ir vienīgais veids, kādā pārvarēt Covid-19 krīzi un atgriezties dzīvē bez ierobežojumiem un bailēm.

Atgādinām, ka izglītības iestādēs drīkst ierasties tikai personas bez saslimšanas pazīmēm.


×