Atskats uz īpašo kinoseansu mūsu skolā!

9.martā kopīgi skatījāmies filmu “Es esmu šeit” un pēc tam tikāmies ar filmas režisoru un mūsu skolas absolventu Renāru Vimbu.

Pateicoties Latvijas kinematogrāfistu savienības projektam "Kino visiem un visur Latvijā" un vēlmei sadarboties no mūsu skolas puses, šī gada 9.martā skolā skatījāmies latviešu kino.

Mēs priecājamies par savas skolas absolventu panākumiem, tāpēc kā pirmo aptuveni 110 9.-12. klašu skolēniem piedāvājām redzēt filmu “Es esmu šeit”, kuras režisors ir mūsu skolas absolvents.

Ar to mūsu pasākums nebeidzās, sazinoties ar filmas režisoru, viņš bija piekritis atbraukt arī pie skolēniem ciemos, lai pēc seansa aprunātos par filmu, par kino industriju un dzīvi kā tādu.

Uz jautājumu, kā radās filmas ideja, režisors smaidot atbildēja, ka no galvas. Cilvēks ir kā radio ēters - uztver informāciju un radoši pauž caur savu frekvenci. Kino daudz rādīti tie, kas devušies prom, bet nav kino par tiem, kuri šeit ir atstāti.

R.Vimba režiju sāku studēt 10 gadus pēc skolas beigšanas, kad viņam bija skaidras dažas dzīves lietas, pieņemama filosofija un izpratne par to.

Jautāts par to, vai jau vidusskolā zināja, ka kļūs par režisors – Renārs Vimba teica, ka principā jā. Mēs vidusskolā bijām 3 draugi, kuri apmēram vienojās, kas mēs būsim un pamatā tā tas arī ir piepildījies. Studēt es sāku kā operators, jo režisorus tajā gadā nepieņēma. Studēju arī režiju Tallinā. Izmantoju arī iespējas stažēties.

Ir dzīves patiesība un ir mākslas darbu patiesība. Un abas ir nozīmīgas. Caur vienu varam projicēt otru.

Skolēnu atsauksmes pēc pasākuma bija pozitīvas:

• “Pasākums bija tiešām interesants – labāks kā gaidīju” Diāna

• “Man patika, ka mums bija iespēja runāt ar režisoru un, ka viņš pats stāstīja kā nonāca līdz filmas idejai kā arī kā notiek pats filmēšanas process.” Anna

• “Kino bija jauks, draudzīgs pasākums, kuru, manuprāt, jāveido par tradīciju. Lielisks bonuss bija režisora satikšana, jotas radīja pilnīgi citu priekšstatu par visu.” Diāna

• “Kopējā atmosfēra bija jauka.” Pauls

• “Bija ļoti interesanta filma, pilna ar negaidītiem pavērsieniem.” Toms

• “Filmas saturs patiesi domāts jauniešiem, ir iespēja gūt morāli jeb pamācību. Mūsu skolas absolventam ir izdevies paveikt brīnišķīgu darbu. Jaunieši man apkārt arī bija apmierināti, izrādīja gan emocijas, gan ovācijas. Šādas kino dienas noteikti mūsu skolā ir jāattīsta plašākā mēroga.” Agnese

Kas zina, varbūt patiesi esam aizsākuši jaunu, skaistu tradīciju.

Teksts un foto: Nora Heinrihsone

×