“ĒDam” ir iekļauts TOP10 labāko uzņēmumu finālistu sarakstā

“Nav jābūt sertificētam uztura speciālistam, lai spētu ēst veselīgi!” – ar šādu domu prātā divas 11. klases skolnieces – Antra Adiene un Linda Ragause – sāka skolēnu mācību uzņēmuma “ĒDam” gaitas 2019. gada rudenī.

Kāpēc tieši “ĒDam”? Ēdot mēs uzņemam uzturvielas, kas ir svarīgas, lai ķermenis varētu pilnvērtīgi funkcionēt, tāpēc ir “ĒD” kā mudinājuma izteiksme, bet “am” pievienojām, jo ar mūsu produkta palīdzību ir iespējams mainīt ēšanas paradumus uz veselīgo pusi.

Mēs radījām produktu – sabalansēta uztura šķīvi, kas attēlo šādu uzturvielu sadalījumu: ½ dārzeņu un augļu; ¼ olbaltumvielu un ¼ ogļhidrātu, pamatojoties uz Pasaules Veselības organizācijas sniegtajiem ieteikumiem un konsultējoties ar uztura speciālisti Lāsmu Brenču.

Šķīvis veidots klasiskā dizainā, lai veicinātu pašizglītošanās procesu un mudinātu klientus “domāt ārpus rāmjiem”. Ja uz šķīvja uzzīmēts kāds konkrēts produkts, tad cilvēks to, visticamāk, arī iekļaus savā maltītē, nedomājot par alternatīviem variantiem, taču mēs vēlamies to mainīt. Mūsu radītais produkts ir universāls, jo nav norādīts, vai jāuzņem augu vai dzīvnieku valsts olbaltumvielas, tādējādi to var lietot ikviens, neatkarīgi no ēšanas paradumiem.

Lietojot mūsu produktu, klients gūst izpratni par to, kā pareizi ir nepieciešams sabalansēt visas organismam nepieciešamās uzturvielas. Lai palīdzētu saprast, kas tad slēpjas zem gudrajiem nosaukumiem, kā, “olbaltumvielas”, “ogļhidrāti”, papildus izveidojām informatīvu bukletu, lai paradītu, ka ēst veselīgi nemaz nav tik grūti, un katrs no mums to spēj. Produkta cenas ir sākot no 17,95 EUR, tomēr šāda disciplīna veicina veselības uzlabošanos, kas savukārt ietekmē mūsu pašsajūtu, darba spējas un labsajūtu kopumā.

Sava uzņēmuma darbības periodā esam paspējušas iepriecināt 150+ pircējus, veidojušas vairākas veiksmīgas sadarbības ar tādām kompānijām kā Smalkais Muslis, Miķeļoga, Recepšu Kolekcionārs un tādiem viedokļu līderiem kā Patrīciju Annu Vavilovu, Betiju Kalēju un Manas Brokastis Instagram profila autori Inesi Mordvičevu.

Ja sākotnēji tas bija kā skolas projekts, tad janvāra beigās tā pārtapa par jau starptautisku pieredzi Connect Latvia organizētajā uzņēmējdarbības braucienā uz Kembridžu, lai mācītos no profesoriem – leģendām, kā piemēram, Alan Barrell, Jack Lang, utt. Šis notikums mūs mudināja veidot šķīvju anglisko versiju un papildināt dizainu skaitu, lai mēs spētu iepriecināt plašāku pircēju loku.

Un pats galvenais – “ĒDam” ir ticis pamanīts starp 1200+ skolēnu mācību uzņēmumiem visā Latvijā, kas veidoti “Junior Achievement Latvia” programmas ietvaros 2019./2020. m. g., un esam iekļautas TOP10 labāko uzņēmumu finālistu sarakstā vidusskolas grupā!

Tomēr ar mācību uzņēmumu nekas nebeidzas! Turpinām savu darbību tikai citā uzņēmuma darbības formātā – un ja Tev arī ir radusies interese iegādāties sabalansētu uztura šķīvi un pievienoties veselīgā dzīvesveida piekritēju lokam - uzraksti mums!

Instagram: @smu_edam
Facebook: SMU “ĒDam”

Autors 11.b kl. skolniece Antra Adiene

×