Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola

13. janvārī skolā norisinājās Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola 2022./2023.m.g. Atklātā stunda visām 11. klasēm (ap 105 skolēni), ko svētku zālē vadīja skolotājas Everita Lukss un Dana Kristiāna Skrupska. 

Atklātā stunda notika Sociālās un pilsoniskās mācību jomas ietvaros, mācību priekšmetā: Vēsture un sociālās zinātnes I un Sociālās zinības un vēsture ietvaros.

Stundas nosaukums:
Eiropas Parlamenta (EP) deputāta pienākumi un atbildības, pārstāvot Latvijas intereses ES.

Stundas mērķi:
Izprast un argumentēt, kādi ir plusi un mīnusi Latvijas dalībai ES. Izvērtēt deputāta pienākumus un atbildību, strādājot Eiropas Savienībā un pārstāvot Latvijas iedzīvotāju intereses. 

Pirmās 40 min skolēni darbojās grupās, kur veidoja aprakstu par kādu no esošajiem EP deputātiem, domājot par vispārīgām rakstura īpašībām, kurām jāpiemīt deputātam. Pēc tam šo informāciju prezentēja visiem klātesošajiem. 

Turpinājumā uz sarunu pievienojās esošā EP deputāte Inese Vaidere, kas pastāstīja, kā ir būt EP deputātam, kādi ir pienākumi un atbildība, kā arī atbildēja uz skolēnu interesējošiem jautājumiem.


Skolēnu atgriezeniskā saite:

Trīs lietas ko uzzināji jaunu no šīs sarunas?

Stefānija Birkenfelde, 11.DA
"Uzzināju vairāk par Inesi Vaideri, viņas privāto dzīvi un viedokli sakarā ar uzdotajiem jautājumiem (korupcija, izglītības attīstība u.c.). Kā arī caur Ineses uzdotajiem jautājumiem atkārtoju par frakcijām (kopā ir 7)."

Roberts Ikaunieks, 11.DIT
"Cik forša un laba ir Inese Vaidere. Par visiem viņas sasniegumiem. Uzzināju, kā sauc viņas kaķus - Roberts un Manfrēds."

Līga Šenkovska, 11.VISP
"Inese Vaidere ir loti harizmātiska un apņēmīga. Eiropas parlamenta atbildība sakarā ar korupciju. Latvijas popularizēšanu Eiropas parlamentā."

Viviāna Veinberga, 11.UZ
"1. Kas ir Eiropas Parlaments; 2. Kas ir frakcijas; 3. Kādas īpašības nepieciešamas, lai kļūtu par politiķi."


Kas sarunā patika vislabāk?

Anete Luīze Zaļā, 11.DIT
"Tas, ka I.Vaidere nopietni uztvēra jebkuru jautājumu un pat aktīvi stāstīja par saviem kaķiem."

Karīna Bice, 11.VISP
"Man patika, ka deputāte atbildēja ļoti izvērsti un varēja redzēt, ka viņa tic tam ko stāsta, kā arī viņai netrūka pašpārliecinātības. Man ļoti patika arī skolēnu uzdotie jautājumi."

Estere Elīza Ulmane, 11.VISP
"Jautājumu uzdošanas laiks, jo tas bija ļoti interesanti redzēt, kas vienaudžiem interesē un kā deputāte spēs uz tiem atbildēt."

Nikola Sitko, 11.UZ
"Brīva veida saruna, kuru viegli varēja saprast, ļoti plaši un detalizēti atbildēja uz jautājumiem."

Sagatavoja: Everita Lukss

×