Latvieši izbrauc un atgriežas

Šogad jau otro gadu Rīgas 64.vidusskolas skolēnu grupa vecumā no 14 līdz 17 gadiem devās nedēļas garā braucienā uz angļu valodas nometni International Village Slovākijā. No svētdienas vakara līdz sestdienas rītam skolēni no dažādām valstīm dzīvo meža ieskautā viesnīcā Sorea zemajos Tatros netālu no pilsētas Stara Lubovna.
Nometnes mērķis ir attīstīt angļu valodas zināšanas tā, lai skolēni varētu brīvi komunicēt ar ārzemniekiem. Nodarbības vada atraktīvi skolotāji, kuriem angļu valoda ir dzimtā valoda. Šī nometne notiek jau 8 gadus, tāpēc nometnes galvenais organizators atlasa skolotājus tā, lai aktivitāšu piedāvājums būtu daudzveidīgs. Tāpat arī bērni mērķtiecīgi tiek sadalīti pa istabām tā, lai būtu līdzīgs interešu loks un vecums.

Ceļā devāmies sestdienas vakarā ar autobusu un 17 stundas sarunu pavadībā paskrēja gandrīz nemanot. Šogad iepazināmies ar Poļiem, Rumāņiem un Spāņiem, kuri arī iepriekš sagatavotā prezentācijā īsi iepazīstināja ar sevi, savu pilsētu un kultūru.
Dienas nometnē sākās ap 8iem un beidzās ap 23:30. Šo laiku piepildīja skolotāju vadītās lekcijas un pēcpudienu aktivitātes - došanās kalnos, filmas veidošana, dažādi rokdarbi, galda spēles, skaistumkopšana, sportiskas aktivitātes un pat suši meistarklase, bet pats galvenais, izmantojot angļu valodu, sazināties, iepazīt un sadraudzēties ar citu valstu skolēniem.
Brīvajos brīžos bija iespēja peldēties baseinā, spēlēt biljardu vai galda tenisu, doties pastaigā pa mierpilno apkārtni vai vienkārši turpināt iepazīt citus cilvēkus. Vakaros viesnīcā bija iespēja izbaudīt dziedāšanu pie ugunskura, picu ēšanu, orientēšanos, piedalīties mūzikas atpazīšanas konkursā un pildīt dažādus citus izaicinājumus.

Nedēļas laikā mēs paspējām redzēt stalaktītu alas, staigāt pa takām Slovākijas nacionālajā parkā Slovenskij Raj, izbaudīt saullēktu, divreiz būt Popradā, kur bērni peldējās akvaparkā un apskatīja pilsētu.
Nometnes galvenais organizators Romāns saka: “Šī nometne būs tieši tik laba, cik jūs paši to radīsiet.” Galvenais ir atrast domubiedrus un ar tiem runāties par visu iespējamo, nebaidīties kļūdīties un piedalīties visās aktivitātēs.
Kā saka skolēni - gan skolotāji, gan atbraukušie bērni bija ļoti jauki un atvērti, prom dodoties pat nobira pa asariņai... Kopumā nedēļa bija piepildīta ar pasākumiem, aktivitātēm un jautriem notikumiem “gandrīz vasaras sajūta”.

Raksta autores: Agnija Agate Rubļevska un Līga Zaķe

×