Skolā ciemojās finanšu ministre Dana Reizniece - Ozola

25. novembrī Rīgas 64. vidusskolā mācību stundu 5. klasei vadīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, lai runātu ar bērniem par nākotnes profesijas izvēli, pastāstīja "IM" pārstāve Indra Zomerovska.

Sākot stundu, ministre īsi pastāstīja par savu studiju un karjeras gaitu. Turpinājumā viesskolotāja izstāstīja, kādas jaunas profesijas nākotnē būs pieprasītas, un lika aizdomāties par to, cik lielu lomu jau tagad mūsu dzīvēs ieņem tehnoloģijas, uzsverot IT segmenta nozīmi. Vienlaikus finanšu ministre uzsvēra, ka tehnoloģijas nespēj dot emocijas, ko spēj dot dzejnieki, mākslinieki un mūziķi, tāpēc Dana aicināja skolēnus jau tagad izkopt savus talantus un lasīt grāmatas. Viņa aicināja skolēnus būt aktīviem un darīt vairāk, nekā no viņiem sagaida, lai spētu pārspēt savus nākotnes konkurentus.
Stāstot par zinātnieku izgudrojumiem un sasniegumiem, viņa iedrošina skolēnus sapņot par lielām lietām, jo pasauli var apgriezt, ja ir vismaz viens stiprs atbalsta punkts.


Skolēni ar prieku sagaidīja Danu Reiznieci-Ozolu un ar patiesu aizrautību klausījās ministres stāstīto, kā arī nekautrējās uzdot daudz jautājumu. Viņi atzīst, ka mācību stunda motivējusi nekad dzīvē neapstāties un censties cik spēka, lai sasniegtu labu rezultātu. Kāds skolēns pēc mācību stundas norāda, ka ir izlēmis, par ko kļūs nākotnē (tas gan paliek noslēpums), savukārt kāds cits ir gatavs ceļojumiem kosmosā.

×