Koncertlekcija “Akustiski” ar Imanta Ziedoņa dzeju un Aivara Birzmaļa mūziku

29.02.2024. 7. un 8. klašu izglītojamie tikās ar diviem ne tik pazīstamiem mūziķiem. Skolā viesojās komponists un dziesmu izpildītājs Aivars Birzmalis un bundzinieks Artis Orubs. 

Aivars Birzmalis savas oriģinālās dziesmas spēlēja uz akustiskās ģitāras un perkusijām, tādējādi atgādinot un varbūt arī iedvesmojot jauniešus vairāk pievērsties šāda veida mūzikai. 

Dziesmu cikls bija ar I.Ziedoņa tekstiem, kuri ir ļoti spēcīgi, un katrs ar savu unikālu domu, kas ir aktuāla arī mūsdienās, ko vēl vairāk paspilgtināja melodiskā mūzika.

Koncerts bija arī kā sava veida iedrošinājums jauniešiem uzdrīkstēties radīt savu mūziku. Kā sarunā atzīmēja Aivars Birzmalis, arī neapmeklējot mūzikas skolu un nezinot neko no mūzikas teorijas, var radīt mūziku, kura uzrunā klausītājus.

8.d klases izglītojamo atsauksmes:

"Man patika šis pasākums, bet varbūt bija nedaudz par garu, to varētu papildināt ar kādu stāstu par pašiem izpildītājiem, piemēram, kā uzsāka karjeru, par ko gribēja kļūt bērnībā, utt."

"Man patika koncerts, man tas likās ļoti interesants un skanīgs. Mani iepriecināja tas, ka viņš dziedāja dzīvajā."

"Man patika “Latvijas skolas somas” pasākums, jo bija ļoti interesanti paklausīties, kā cilvēks I.Ziedoņa dzeju pārvērš par dziesmu."

"Man šis pasākums ļoti patika, jo tiešām bija labas dziesmas ar labiem vārdiem un bija laba atmosfēra. Visvairāk man patika dziesma par basketbolu, jo tur ļoti labi vārdi gāja pie ritma. Arī patika dziesmas par pavasari, jo tiešām sajūta bija kā pavasarī."

"Manuprāt, šī koncertlekcija bija interesanta, jo mēs varējām dzirdēt I.Ziedoņa dzejas tekstus kantrī mūzikā, bluegrass mūzikā, kas ir mūzikas stili, ko es pati nebūtu klausījusies bez šī koncerta."

"Man ļoti patika šis koncerts, jo bija iespēja dzirdēt I.Ziedoņa dzeju kantrī mūzikas stilā. Bija jauka atmosfēra, ieviesa vasaras sajūtas."

"Man patika koncerts, jo dziesmas bija jautras un skanīgas. Kantrī mūzika nav tas, ko es klausos, taču šīs dziesmas man patika ar to, ka atgādināja vasaru un siltu laiku. Es labprāt gribētu, lai mums notiek vēl tādi koncerti."

7.d klases izglītojamo atsauksmes:

"Man patika dziesmas un, ka vārdi bija iedvesmoti no dzejoļiem."

"Patika ļoti, dziesmas siltas un iedvesmojošas, izpildītāji atsaucīgi un mīļi (atbildot uz mūsu jautājumiem)."

"Ļoti aizraujoši. Ļoti patika, kā viņi dziedāja un mēģināja piesaistīt bērnu uzmanību."

"Bija interesanti un man patika, kā viņi spēlēja visus tos instrumentus."

"Man viss patika, bija ļoti interesanti, varētu atkārtot."

"Bija ļoti laba atmosfēra. Labi pavadīts laiks ar mūziku."

"Bija interesanti un jautri, un Aivars Birzmalis ļoti labi spēlēja un dziedāja."

"Pasākums bija ļoti interesants un viņi spēlēja jautru mūziku."

7.b klases izglītojamo atsauksmes:

"Normāls koncerts, nedzirdētas dziesmas. Dažas dziesmas bija labas."

"Man nepatika, jo es neklausos latviešu mūziku un bija ļoti garlaicīgi. Tā kā esmu pusaudzis, koncerts nelikās tik interesants. Nepatika, jo likās garlaicīgi - tikai sēdēt un klausīties kā dzied. Mūsu vecuma pusaudžiem šāda mūzikas žanra koncerti nav interesanti."

"Es šāda veida mūziku neesmu klausījies, bet tas ir labi - pamēģināt kaut ko jaunu."

"Visas dziesmas likās vienādas, varēja kādu dziesmu nodziedāt citā valodā."

"Man vispār nepatīk koncerti, es neklausos šādu mūziku. Mūziķis varēja izdomāt kādus uzdevumus, iesaistīt visus skolēnus, citādi bija garlaicīgi."

"Nebiju dzirdējusi šādas dziesmas, bija labi."

Apkopoja direktora vietniece Gunta Stūrmane

×