Koncertlekcija - Mūsu Maestro Raimonds Pauls

Februāra sākumā, ‘’Latvijas skolas somas’’ ietvaros, Rīgas 64. vidusskolas 7.- 9. klašu izglītojamajiem tika dota iespēja piedalīties lieliskā koncertlekcijā - zināšanu pārbaudē ‘’Mūsu Maestro Raimonds Pauls’’.

Pašu koncertlekciju vadīja divi profesionāli mūziķi - Rūta Dūduma-Ķirse un Jānis Ķirsis. Šie jaunie mūziķi ir izauguši ar Maestro mūziku un tādēļ lieliski spēj ar to iepazīstināt jauno paaudzi. Bija izveidota jautājumu viktorīna par Maestro Raimondu Paulu, kurā skolēni uzzināja daudz jaunu un iepriekš nezināmu faktu.

Koncertlekcija neļauj ne uz mirkli zaudēt modrību un interesi dažādo muzikālo fragmentu, kā arī paša R. Paula asprātīgo atbilžu, humora dēļ. Koncertlekcijas vadītāju duets lieliski atklāj komponista lielās darba spējas un nerimstošo jaunradi.
Pateicoties šai lekcijai skolēni vairāk iepazina Raimonda Paula muzikālo daiļradi.Skolēna komentārs par lekciju:
Es domāju, ka šī īsā dokumentālā filma par Raimondu Paulu ir kā atgādinājums, jo daudzi mana vecuma bērni pat nepievērš uzmanību šiem leģendārajiem latviešu mūziķiem. Kad noskatījos šo filmiņu, atcerējos sevis iecienītas latviešu mūziķu dziesmas.
Nekautrējos teikt, ka vēlētos uzzināt vēl par daudz citiem latviešu mūziķiem. Manā vecumā domāju, ka ir daudz pusaudžu, kuriem interesē vēsture. Arī visās mūziķu biogrāfijās slēpjas maza daļiņa vēstures. (Rihards)

Teksts - Marija Adijāne-Latkovska

×