Ganu spēles Latvijas laukos 19.gs. un 20.gs. sākumā

4. klašu skolēni no 10. - 14. oktobrim programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, lai piedzīvotu pasākumu “Ganu spēles Latvijas laukos 19.gs. un 20.gs. sākumā”. 

Šī nodarbība sasaucās ar 4. klašu apgūstamo tēmu latviešu valodā - "Māju valoda".

Kādā no latviešu valodas stundām skolēni skatījās J.Jaunsudrabiņa filmu "Puika". Skolēnu uzdevums bija vērot filmā māju "Mūsmājas" - tās atrašanās vietu, izskatu, iemītniekus un mājas noskaņu.
Filmas laikā radās dažādi jautājumi par tā laika sadzīvi, pieejamām un nepieejamām lietām.

Ekskursijas laikā skolēni atpazina dažādas ēkas un priekšmetus, kas bija redzami arī filmā.
Visaizraujošākā ekskursijas daļa bērniem šķita gida stāsts dzīvojamās mājās iekštelpās. Viņi redzēja dzīvē, kā ģimene gulēja pa nakti, kā uzturēja gaismu telpā, jo elektrība nebija, kādi kuram ģimenē pienākumi, kurš par ko atbild. Dzīvojamās mājas iekštelpās skolēni vairākkārt pieminēja, ka tās lietas redzēja filmā.

Noslēgumā gids parādīja dažas 19.gs. spēles un rotaļas. Skolēniem ļoti patika izmēģināt ķekatas, bučus un piedzīvot virves vilkšanas sacensības.

Ņemot vērā to, ka mūsu bērni bieži ir ļoti aktīvi un skaļi, tad noteikti vēlamies paslavēt gidu Igoru, jo viņš lieliski tika galā ar skaita ziņā lielajām klasēm!  

Teksts - Inga Kalniņa-Sauša

×