Kultūrizglītības programmai “Latvijas skola soma” 5 gadi

4. oktobrī kinoteātrī “Splendid Palace” notika programmas 5 gadu darba izvērtēšana un jaunu apvāršņu iezīmēšana. 

Konferencē tikās programmas realizētāji, programmas satura veidotāji un kultūras un mākslas piedāvātāji. Konferences dalībniekus sveica valsts prezidents Edgars Rinkēvičs un uzrunāja kultūras ministre Agnese Logina.
Konferences norisi lieliski vadīja Latvijas Televīzijas raidījumu vadītāja Ilze Dobele.

Bija atskats uz to, ko un kāpēc esam darījuši? Kāpēc izglītībai vajag kultūru? Ko liekam un liksim “Latvijas skolas somā” tā, lai patīk, un tā, lai saprot. 

Mums bija iespēja noklausīties fantastisku lektoru pārdomas par kultūras klātbūtni mūsu dzīvē.

Bērnu grāmatu rakstniece runāja par rotaļāšanās prieku: spēles elementiem lasītprieka rosināšanai, mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis ieveda mūs mūzikas pasaulē, pieskaroties tēmai par mūzikas klausīšanās pieredzi telpā un laikā, un vai iespējams uzminēt, ko cilvēks vēlas dzirdēt? Rīgas Stradiņa universitātes profesors Jānis Vētra pieskārās tēmai “Kā kultūra un māksla dziedē un, kāpēc dakteri audzē rozes?” 

Ar vērtīgiem padomiem, kā mācīt jauno paaudzi, neskopojās reklāmas aģentūras “EnterCreative” radošais direktors Renārs Liepiņš, apskatot tēmu, kas kopīgs reklāmistiem, pedagogiem un kultūrai?

Tika piedzīvota vērtīgām atziņām piepildīta diena, kas dod jaunu impulsu un ierosmi darba turpināšanai. Noslēgumā mūs iepriecināja orķestra “Rīga” muzikālais sveiciens “Mīlestība, kas nekad nebeidzas.”
Ar jaunām zināšanām, iespaidiem un iedvesmu devāmies mājup, lai turpinātu  piepildīt  izglītojamo “Skolas somu” ar kultūras pieredzi, piedzīvojumiem un emocijām.

Milzīgs paldies programmas “Latvijas skolas soma” komandai par ieguldīto darbu piecu gadu garumā un svētku sajūtu ko radījāt!

Direktora vietniece, programmas “Latvijas skolas soma” koordinatore - Gunta Stūrmane.

×