Melngalvju nama apmeklējums

22., 30. septembrī un 1. oktobrī mūsu skolas 7. klases izglītojamie devās uz Vecrīgu uz Melngalvja namu, lai izjustu vēstures elpu. 

Melngalvja nams glabā vēstures liecības, kuras skolēni devās izzināt. Apmeklējuma laikā viņiem bija iespēja apskatīt nama krāšņās telpas, kā arī izzināt Melngalvju brālības un senās Rīgas vēstures līkločus. 

Bija iespēja pašiem iesaistīties monētas kalšanā un izbaudīt, cik smagas ir bruņinieku bruņas. Daudziem tā bija pirmā reize, kad tika apmeklēts šis nams. 

Parasti ekskursija pa Vecrīgu beidzas tikai ar nama fasādes apskati, bet šoreiz bija iespēja ieskatīties restaurētā nama iekštelpās un uzzināt par nama vēsturi laika gaitā. 

Kāds skolēns ar lepnumu stāstīja, ka arī viņa tētis ir piedalījies interjera priekšmetu restaurācijā. Tā bija vērtīga pieredze iepazīties ar pagātnes liecībām un savas pilsētas vienu no greznākajiem namiem. Uzzināt, kā to izmantoja pagātnē un kas šeit notiek tagad.

7.a klases izglītojamo atsauksmes:
Interesants bija iekārtojums ar mucām, svariem un citām lietām. Es to visu atceros, jo man patīk tādas senas vietas. Žēl, ka zobenu nevarēja no maksts izvilkt.


Vērtīgākā bija pati ēka, istabas un to fotogrāfijas, jo man ļoti patīk zināt par to, kas kādreiz šeit ir noticis un kas dzīvojis.

Vērtīgākā bija filmiņa par to, kā veidojies Melngalvju nams.

Es atceros to, ka tur bija caurspīdīgs stikls, kur apakšā varēja redzēt veco nama būvi.

Mēs taisījām monētas, spēlējām šahu, gājām uz otro stāvu pa trepēm, kuras ir ļoti vecas un šauras, klausījāmies stāstu par Melngalvju nama atjaunošanu.

Es atceros lielo un grezno zāli. Man tā palika atmiņā, jo tajā bija augsti griesti, grezna lustra un glītas mēbeles. Vērtīgākais bija tumšais pagrabs ar sadrupušām sienām.

Visvairāk man patika ieroči un bruņas. Arī spēlēt šahu bija jautri.

Vērtīgākais bija būt iekšā, pašā namā.

Vērtīgākā bija zāle, jo tā ir skaista un krēslu kājas taisīja mans tētis.

Atceros ēdamzāli ar lielo galdu, jo man patika glezna tajā istabā.

Vērtīgākā bija pati saruna, kad stāstīja par nama sabrukšanu un atjaunošanu.


7.c klases izglītojamo atsauksmes:
Ekskursijā Melngalvju namā bija ļoti interesanti. Man patika taisīt monētas, patika pagrabi un balles zāle, patika dejot zālē, patika viss. Bija arī viedokļi, ka nebija interesanti un bija garlaicīgi.

Apkopoja direktora vietniece - Gunta Stūrmane

×