Publicēts: 19.02.2025.
6. februārī 9. klašu un daļa 10.a klases skolēni programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklēja mūziklu “Klase”.
Pirms 16 gadiem pēdējo reizi izskanēja leģendārais mūzikls “Klase”, kurā Niks Matvejevs, Kaža jeb Kārlis Būmeistars un Annija Putniņa stāstīja par attiecībām starp pusaudžiem – jauniešiem no dažādām ģimenēm, kas pārstāv dažādus sabiedrības slāņus, bet kurus vieno mācības vienā klasē, ļauj ielūkoties Kriša un Annas mīlestībā, kas visspilgtāk izskan dziesmā “Nes mani, nes”.
Mūzikls jaunās skaņās un režijā atgriezās VEF Kultūras pilī septembrī, bet pēc skatītāju pieprasījuma arī 2025. gada februārī.
Uz satikšanos aicināja populārie mūziķi Kato, Dagnis Roziņš, Andžella Goba, Miks Galvanovskis, Rīgas Doma kora skolas mūziklu nodaļas audzēkņi, kā arī Annija Putniņa, kura šoreiz iejutās skolas direktores lomā. Režisors Juris Jonelis un mūzikas autors Jānis Ķirsis bija sagādājis dziļas pārdomas elektroniskās un repa mūzikas ritmos.
Kopš oriģinālā mūzikla “Klase” izskaņas pagājusi vairāk nekā dekāde, tomēr jauniešu savstarpējās attiecības un attiecības ar skolotājiem joprojām ir aktuāls ikdienas jautājums. Lai arī mainījušās pusaudžu intereses un ikdienas komunikācijas ritumu ievērojami ietekmējuši sociālie tīkli, problēmas un galvenie vēstījumi paliek tie paši. Ikviens no mums vēlas tikt saredzēts, sadzirdēts un uzklausīts.
Mūzikls uzdod arī svarīgos jautājumus – kā pusaudžu gados nepazust vientulībā un digitālajā tuksnesī? Izrāde apskata arī tādus aktuālus notikumus kā jauniešu karaklausība, dienesta pieredze, kā arī emocionālā nobriešana laikā, kad Eiropas teritorijā plosās karš.
Izglītojamo pārdomas:
"Man šī izrāde ļoti patika, es salīdzinoši bieži eju uz teātriem un pēdējā laikā šie teātri mani īpaši nepārsteidza, bet šis, neskatoties, ka tas ir skolas pasākums, bija patiešām interesants. Man īsti nepatīk mūzikli un mana draudzene jau bija bijusi uz šo izrādi, un viņas atsauksmes nebija pārāk labas, it īpaši, kad izdzirdēju vārdu “mūzikls” gribēju iet uz šo pasākumu par 1% mazāk. Šodien sapratu, ka mums laikam nav vienāda gaume, jo es patiešām biju patīkami pārsteigta. Izrāde bija koša, un pēc tam nedaudz sāpēja acis, bet tā dziļā doma un izpildījums bija ļoti labs. Šī tēma, ko izrādē mēģināja pasniegt, šobrīd ir diezgan aktuāla un to iesaistīt ar jokiem bija ļoti laba ideja. Man patika." (9.d)
"Man patika šis mūzikls, jo tajā attēloja izlaiduma klases dzīvi, aktuālos notikumus, problēmas pasaulē." (9.d)
"Šis skolas somas pasākums VEF kultūras pilī, pēc manām domām, bija pozitīvs un interesants, kā arī labi attēloja mūsu skolas dzīvi." (9.d)
"Man ļoti patika teātris, man vienmēr ir patikuši mūzikli jau kopš bērnības, tāpēc atkal ieraudzīt un noklausīties to, nedaudz atgrieza mani bērnībā. Kora izpildījums un tas, kā bērni nodziedāja, bija pārsteidzoši. Es noteikti vēlreiz aizietu uz šādu izrādi." (9.d)
"Mūzikls “Klase”, manuprāt, ļoti labi atainoja skolas dzīvi un sajūtas, kuras vēlas izdzīvot jebkurš skolēns. Mūzikls ir, bija un būs aktuāls, jo kamēr cilvēks ies cauri jaunieša un pusaudža gadiem, tas būs jāredz. (10.a)
"Man ļoti patika. Neesmu īpašs mūziklu cilvēks, taču mūziklu “Klase” tiešām izbaudīju." (10.a)
"Mūzikls bija interesants, ļoti izplānots un labi sagatavots. Bija perfekts dziesmu sajaukums gan ātras (reps), gan lēnas dziesmas. Ieteiktu katram redzēt, jo tiešam ļoti patika." (10.a)
"Mūzikls “Klase”, manuprāt, ļoti labi atspoguļoja ikvienas klases situāciju īstajā dzīvē. Mūzikls skaidri parādīja klases ķildas, mīlestību un izrādes beigās saliedētību. Izrāde parādīja reālistisku mūsdienu situāciju skolās."
Apkopoja direktora vietniece Gunta Stūrmane