Nodarbība „Kā tapa Brīvības piemineklis?”

„Cepuri šai vietā noņem.
Kādu brīdi — stāvi kluss.
Klausies sirdī,
Klausies Dievā,
Vēro — dzīvos akmeņus.
Akmens runu runā.
Akmens — Dievu lūdz.”

/L. Breikšs./

Oktobrī un novembrī, gatavojoties valsts svētkiem, 3. klašu skolēni iniciatīvas „Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Latvijas Kara muzeja nodarbības, kuras risinājās mūsu tautas brīvības simbola - Brīvības pieminekļa pakājē un kara muzeja telpās. Tās vadīja asprātīgais muzeja gids Mārtiņš Mitenbergs.

Nodarbības pirmajā daļā skolēni tika mudināti nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa un noskatīties goda sardzes ierašanos un maršēšanu. M.Mitenbergs pastāstīja, kā ar tautas ziedojumu palīdzību Kārļa Zāles projekts tapa par brīnišķīgu mākslas darbu, kura moto: „Tēvzemei un Brīvībai”.

Skolēni uzzināja par piemineklī redzamo tēlu nozīmi mūsu tautas vēsturē un kultūrā - par Brīvības tēlu, Māti Latviju, Lāčplēsi, Vaideloti, grupām „ Cīņa pret bermontiešiem uz Dzelzs tilta”, „Važu rāvēji”, „Darbs” un „Gara darbinieki”.
Pēc pieminekļa apskates skolēni devās uz Kara muzeju, lai noskatītos dokumentālu filmu par pieminekļa atklāšanu un darbotos grupās, īstajās vietās uz pieminekļa maketa saliekot akmens tēlus un pareizos nosaukumus.
Paldies iniciatīvai „Latvijas skolas soma” un Latvijas Kara muzejam par vērtīgo un patriotisko nodarbību!

×