R.Sutas un A.Beļcovas muzejs

19. un 20. martā 7. klašu un 21. martā 9. klašu izglītojamie projekta “Latvijas skolas somas” ietvaros vizuālās mākslas stundā apmeklēja A.Beļcovas un R.Sutas muzeju, kurā notika muzejnodarbība “Interjers, krāsa, forma, funkcija”. 

Pirms muzeja apmeklējuma vizuālās mākslas stundās tika apgūta tēma interjers - skolēni mācījās zīmēt telpu viena satekpunkta perspektīvā, zīmēja telpu iekārtojumu, domājot pat telpu funkciju un stilu. Apgūtās zināšanas tika nostiprinātas muzeja nodarbības laikā.

Nodarbības tēma sasaucās ar mācību stundās apgūto, skolēni varēja pārbaudīt savas spējas telpas zīmēšanā, papildināja zināšanas par māksliniekiem, tai skaitā interjera dizainera profesiju. Papildus ieguvums – skolēni guva iespēju apmeklēt, iepazīt mazāk populāru un retāk apmeklētu, bet ļoti nozīmīgu muzeju, gūt ieskatu Latvijai nozīmīgu kultūras personību dzīvē un daiļradē.

Pēc A.Beļcovas un R.Sutas muzeja apmeklējuma skolēni rakstiskā formā izteica savu viedokli par muzejnodarbību un ieguvumiem tajā:

“Man ļoti patika, kā viss muzejs ir noformēts un kā katrs eksponāts bija nodefinēts un aprakstīts, ko paši mākslinieki darīja un kā dzīvoja. Es uzzināju, ka mākslinieki bija interjera dizaineri”.
“Man patika, ka lielāko daļu pavadītā laika mēs varējām paši savā nodabā zīmēt, un man arī patika gleznas, kas tur atradās”.
“…dzīvoklī bija diezgan maz vietas ”.
“Tur bija mīlīga atmosfēra un jauki darbinieki”.
“Interesants muzejs, un tur varēja pieskarties eksponātiem”.
“Vajadzētu runāt mazā mikrofoniņā, lai varētu dzirdēt”.
“Es uzzināju daudz vairāk un uzzināju, ka ir tādi mākslinieki un kā viņi zīmē”.
“Vajadzētu tur palikt ilgāk un pilnībā pabeigt darbus, vairāk zīmuļu un dzēšgumiju, lai visiem pietiktu”.
“Bija jauki zīmēt un izprast citus dizaina stilus”.

Apkopoja: G. Stūrmane

×