Pasākuma laikā interesantā veidā uzzinājām vairākus faktus par Imantu Ziedoni, kā arī dažiem citiem latviešu autoriem. Lai gan daļa klasesbiedru zināja, ka Ziedoņa vasarnīca, kurā šobrīd izveidots Ziedoņa muzejs, atrodas Murjāņos, neviens nebija dzirdējis, ka dzejnieks pats veidojis tās projektu.
Mēs iepazināmies arī ar mums mazāk zināmiem darbiem, piemēram, grāmatu bērniem “Kas ir kolhozs?”.
Daudzi no mums bija dzirdējuši dziesmu “Mazā bilžu rāmītī”, kas, kā izrādās, līdzīgi kā citas dziesmas, izmantojot Ziedoņa dzejas rindas, komponētas fonda “Viegli” ietvaros.
Interesants šķita fakts, ka Kuldīgā izveidots Kulturālo kartupeļu lauks, kurā ikdienu skan mūzika.
Pateicoties projektam ”Latvijas skolas soma” mūsu klasei vislabāk patika tieši izlaušanās spēle. Varējām ne tikai iepazīt un mācīties sadarboties ar jaunajiem klases biedriem, bet arī pārbaudīt savu atjautību un erudīciju. Daudzi uzsvēra, ka šī izlaušanās spēle bija aizraujošākā spēle, kurā iepriekš būts. Izlaušanās spēles laikā iesaistījāmies ar interesi un azartu, bijām priecīgi, ka kopā tikām galā ar uzdevumu.
Lai gan pasākums bija interesants, mums ir daži ieteikumi un idejas, kā spēli uzlabot, lai rezultāts būtu vēl labāks.
Viens no galvenajiem ieteikumiem būtu pārliecināties, vai visi spēlē nepieciešamie priekšmeti ir “darba kārtībā” – UV gaismas lukturītis, kas spīd tikai sakratīts un pēkšņi beidz spīdēt, būtiski ietekmē uzdevumiem veltīto laiku.
Mums šķiet, ka spēles vadītāji varētu nedot tik tiešas norādes, lai mums vēl nedaudz vajadzētu padomāt pirms saprotam, kas tālāk jādara.
Pārrunājot spēli, iedomājāmies, ka iespējams varētu izdomāt vēl kādu uzdevumu tiem, kuri no spēles tikuši ārā pirmie, lai nebūtu jāgarlaikojas, gaidot pārējās komandas.
Kopumā pasākums mums ļoti patika, novērtējam organizatoru darbu, idejas un prasmi tās realizēt.
Viedokļus apkopoja 10.UZ klases skolniece Elīna Sondore