Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas mācību gada atklāšana

2022./2023. mācību gada ietvaros Rīgas 64. vidusskola pievienojās Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas projektam. Šī projekta ietvaros vidusskolas skolēniem ir iespēja uzzināt par Eiropas Savienības un tās institūciju darbību, kā arī aktīvi sadarbojoties, piedāvāt dažādus risinājumus skolēnu pilsoniskās aktivitātes veicināšanai.

Rudens brīvlaika nedēļā, mūsu skolas komandas pārstāvji devās uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, kurā norisinājās Eiropas Parlamenta Vēstnieku skolas 2022./2023. mācību gada svinīgā atklāšana.

Pasākuma ietvaros, skolēniem bija iespēja uzzināt vairāk par to kādi pasākumi plānoti visa mācību gada ietvaros, kā arī uzzināt vairāk par Eiropas Parlamenta deputātu vēlēšanu nozīmi. Pasākuma pirmajā daļā ar skolēniem sarunājās arī Latvijas pārstāvji Eiropas Parlamentā, deputāti – Dace Melbārde, Nils Ušakovs un Ivars Ijabs, kuri iepazīstināja ar savu darba ikdienu parlamentā.

Savukārt, pēc pusdienām, pasākuma otrajā daļā, skolēni varēja piedalīties dažādās diskusijas ar ekspertiem un vienaudžiem no citām Latvijas skolām.

Skolēnu atsauksmes par pasākumu:

Madara Ceplīte, 11.VISP
“Manuprāt, bija ļoti interesanti un izglītojoši. Man bija iespēja ne tikai atkārtot jau zināmo informāciju par vēlēšanu procesu, bet arī iegūt jaunas zināšanas par sociālo mediju ietekmi uz vēlēšanu rezultātiem, garo sagatavošanās procesu velēšanām, kā arī vairāk par Eiropas Parlamenta deputātiem, piemēram, Nilu Ušakovu, kur mums bija iespēja klausīties viņa stāstījumā par un ap Eiropas Parlamentu. Šī iespēja un iegūtās zināšanas deva man prieku piedalīties skolas pasākumos.”

Agris Juskevičs, 10.INZ
“EP vēstnieku skolas atklāšanas pasākumā mēs iepazināmies ar dažiem Latvijas pārstāvjiem Eiropas Parlamentā, no kuriem man visvairāk iepatikās Ivars Ijabs. Pēc tam mēs varējām piedalīties vairākas diskusiju grupās, kur varēja pārspriest problēmas, kuras EP un Latvijai vajadzēs risināt.”

Sagatavoja: Dana Kristiāna Skrupska

×