Pasākums Jelgavā

1. decembrī mūsu skolas izglītojamie Kristiāns Kudors, Francis Fedorovičs, Justīne Freimane, Daniela Anna Čapkovska un PKK Gunta Stūrmane piedalījās projekta atklāšanas pasākumā Jelgavā.

Projekta atklāšanu vadīja mūsu skolas absolvents, moderators Kaspars Ozoliņš. Dalībniekus uzrunāja LBTU Mūžizglītības centra vadītāja Ilvita Švāne un British Council pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Matesoviča.

Savukārt LBTU Mūžizglītības centra projekta vadītāja Signe Neimane klātesošos iepazīstināja ar projekta “Kods: L.A.U.K.I-2” mērķi un uzdevumiem.
LBTU rektore Irina Pilvere jauniešus iepazīstināja ar Bioekonomikas nozīmi Latvijā.

Projektā bez mums darbosies vēl četras komandas:
Malnavas koledža un Ludzas 2. vidusskola,
Daugavpils Valsts ģimnāzija un Daugavpils Zinātņu vidusskola,
Olaines 1. vidusskola un Olaines 2. vidusskola,
Ķekavas vidusskola un Baložu vidusskola.

Atklāšanas pasākumā katra komanda prezentēja savu skolu un dalībniekus.

Dalībniekiem bija arī iespēja noklausīties iedvesmojošo uzņēmējas Ilonas Dabiņas Bickas (SIA LATMALT Iesalnīcas vadītāja) pieredzes un izaugsmes stāstu. Lektore stāstīja ar tādu aizrautību, ka neviens nepalika vienaldzīgs, tas tiešām lika aizdomāties par Latvijas lieliskajām iespējām un Latvijas uzņēmīgajiem cilvēkiem.  

Pēcpusdienā Rolands Melbārdis SIA “Aktīvā tūrisma centra Eži” vadītājs praktiski trenēja komandas saliedētību un komandām bija jāiesaistās orientēšanās spēlē pa Jelgavu, lai risinātu dažādus prāta mezglus un cilpas. Tā bija azartiska un aizraujoša nodarbība, kas parādīja komandas saliedētību, plānošanas un stratēģiskās prasmes.  

Turpmākā projekta gaitā katra komanda pētīs vienu Latvijas attīstībai būtiskas nozari. Mūsu komandas uzdevums izpētīt vidi.

Projekta ietvaros komandām būs nodarbības: kritiskā domāšana, radošums, sadarbība un komunikācija, jaunieši un karjeras konsultanti piedalīsies uzņēmēju vadītajās meistarklasēs.

Skolu komandām arī jāizplāno un jānoorganizē abu skolu vienaudžiem vai jaunāko klašu skolēniem pasākums, daloties zināšanās un pieredzē par izpētītās nozares attīstības iespējām ārpus pilsētas.

Projekta noslēgums 12. aprīlī ar projekta rezultātu prezentāciju.

Projekts jauniešiem piedāvā lielisku iespēju iepazīt Latvijas izaugsmes iespējas, veidot sociālos kontaktus un apgūt jaunas prasmes.

Izglītojamo atsauksmes par karjeras projektu “KODS: L.A.U.K.I.-2”:
"Projekta atklāšanas diena bija ļoti interesanta un atstāja labu iespaidu. Tā paliks atmiņā ilgu laiku. Mēs sadraudzējāmies ar citu skolu pārstāvjiem, klausījāmies lauku uzņēmējas pieredzes stāstu, kādas nozares ietver bioekonomika un kā tas ir veidot uzņēmumu laukos. Kā arī tikām kārtīgi pabaroti, kas deva enerģiju turpmākajiem uzdevumiem, kuri iekļāva prāta mezglus un orientēšanos pa Jelgavu. Dienas beigās sapratām, ka zinām ļoti maz par bioekonomiku un lauku ekonomisko uzbūvi, bet tas mums tikai sniedz lielu vēlmi iesaistīties un attīstīt spējas šajā jomā.

Bija lieliska kompānija, tāpēc laiks pagāja ļoti ātri. Ceļš turp, pa turieni un atpakaļceļš dienu padarīja par vienu lielu izdošanos.

Nespējam sagaidīt nākamās iespējas, kuras sniegs šis projekts un izzinošās aktivitātes projekta ietvaros.

Paldies, Jelgava, paldies skola par doto iespēju piedalīties projektā!

Pateicībā,
Justīne Freimane, Daniela Anna Čapkovska, Kristiāns Kudors un Francis Fedorovičs.

PKK – Gunta Stūrmane  

×