Noslēguma pasākums Jelgavā

12.04.2024. Jelgavas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē notika karjeras projekta “KODS: L.A.U.K.I.-2” noslēguma pasākums, kurā tikās visas projektā iesaistītās komandas. 

Pasākumā piedalījās BRITISH COUNCIL pārstāvji. Katra komanda prezentēja savu izpētīto nozari un dalījās atmiņās par piedzīvotajiem iespaidiem pie uzņēmējiem. 

Katra komanda bija arī sagatavojusi kādu aktivitāti. Tā, piemēram, Malnava koledža un Ludzas 2. vidusskolas komanda lika pārējiem dalībniekiem atpazīt graudus un to izstrādājums. Bija interesanti iepazīties ar citu skolu izpētītajām nozarēm. 

Pēc prezentācijām devāmies uz LBTU fakultātēm. Mēs apmeklējām inženierzinātņu un informācija tehnoloģiju fakultāti, kur iepazināmies ar Lietišķās enerģētikas studiju programmu un Mašīnu projektēšanas un ražošanas programmu. Mums bija iespēja paviesoties laboratorijās, kur notiek studentu apmācības, un arī praktiskās nodarbības, kurās tiek labotas, uzlabotas un konstruētas jaunās mašīnas.

Izglītojamo atsauksmes:

Pēdējais pasākums nāca ar skumjām emocijām, tieši tāpēc, jo tas bija pēdējais un vairs nebūs iespējas šī pasākuma ietvaros doties braucienos uz uzņēmumiem. Ļoti patika pati ekskursija pa LBTU fakultāti, tomēr žēl, ka nevarējām ilgāk uzkavēties pie motoriem un transportiem. (Francis Fedorovičs)

Nobeiguma pasākumā, manuprāt, mēs tīri labi noprezentējām par vidi un enerģētiku. Bija ļoti jauki uzzināt par LBTU inženierzinātnes fakultātes piedāvājumiem. Esmu ļoti pateicīgs par iespēju piedalīties šajā projektā. Kopumā ir jūtams gan atvieglojums, jo nebūs vairs jāpilda uzdevumi, gan skumjas, jo arī nebūs iespēja iet ekskursijās uz uzņēmumiem un uz semināriem. (Agris Juškevičs)

Projekta noslēgums bija Jelgavā. Pirmā lieta kas bija jādara, bija jāprezentē par visu ko esam izdarījuši projekta ietvaros. Citām grupām bija jādara tas pats, un bija interesanti paklausīties par citām nozarēm, piemēram, par pārtikas tehnoloģiju vai mežsaimniecību.
Pēc prezentēšanas mūs aizveda ekskursijā uz mūsu nozares, enerģētikas, fakultāti, kur mums pastāstīja ko tur dara un par studiju iespējām tur pat, Jelgavā.
Pēc ekskursijas bija improvizācijas šovs. Tas, manuprāt, bija lielisks veids kā noslēgt projektu, ar smiekliem un labi pavadītu laiku. Mums arī iedeva dāvanu līdzi uz mājām, kaut kas mazliet no katras nozares - kūdra, konservi suņiem, zefīri, sīrupi utt.
Man bija prieks piedalīties šādā projektā, daudz ko jaunu uzzināju un man šķiet, ka tika iegūta ļoti laba pieredze. (Kudors Kristiāns)

Noslēguma pasākums Jelgavas pilī sniedza iespēju pieredzēt, kā ir prezentēt ilgi tirzātu tēmu pūlim ar viediem cilvēkiem, kuri, gluži kā mēs, šo mēnešu laikā guvuši neaizmirstamu pieredzi. Kopumā valdīja jauka, pacilāta atmosfēra. Pasākuma beigās notikušais improvizācijas teātris ļāva visiem dalībniekiem ievilkt elpu un noslēgt projektu uz labsirdīgas un pozitīvas nots. Kopumā šī bija ļoti noderīga pieredze, kurā iegūtās prasmes pavisam noteikti palīdzēs man turpmākajā dzīvē. (Fiskovičs Nils Eduards)

Neskatoties uz to, ka tas bija projekta noslēgums, vēl joprojām varēja iepazīt un iemācīties kaut ko jaunu. Īsā ekskursija uz LBTU deva vērtīgu ieskatu par to, ko patiešām dara inženierijas studenti, kāda ir to ikdiena, ko viņi pēta, kā viņi to pēta utt. Bija interesanti klausīties citu skolu skolēnu prezentācijas par to, ko viņi bija iemācījušies. Kopumā uzskatu, ka, neskatoties uz to, ka projektam pievienojos vēlu, esmu iemācījies kaut ko jaunu un interesantu. (Kristapsons Juris)

Noslēguma pasākums bija labs veids, kā pielikt punktu šim projektam. Bija interesanti paklausīties citu dalībnieku pieredzēs projekta ietvaros, padalīties ar saviem iespaidiem un uzzināto, un redzēto, un izdarīto, kā arī iespēja apmeklēt LBTU fakultāti, kas  lika aizdomāties par savādākām nākotnes izglītības iespējām. (Viktorija Īviņa)

Apkopoja PKK  Gunta Stūrmane

×