“Jaunietis darba tirgū: pieredze un izglītība - kur ir balanss?”

1. februārī 11.DIT un 11.DA klases izglītojamie tikās ar prakse.lv pārstāvi nodarbībā “Jaunietis darba tirgū: pieredze un izglītība - kur ir balanss?”

Semināra laikā tika stāstīts par profesiju un augstākās izglītības iestādes izvēli, darba devēju ieteiktajām studiju programmām, karjeras veidošanu, iepazīstināti ar darbā pieņemšanas procesu.  

Tika doti padomi darba intervijai un nodarbības beigās tiks izspēlēta darba intervijas simulācija. Izglītojamie tika iepazīstināti ar platformas prakse.lv piedāvātajām iespējām.

Nodarbībā izglītojamie izmantoja Mentimeter rīku un, izmantojot savus telefonus, atbildēja uz dažādiem jautājumiem: “Ko darīsi pēc vidusskolas? Kas Tev palīdz izvēlēties profesiju, iedvesmo, atbalsta karjeras izvēlē? Kādā nozarē vēlies veidot karjeru, strādāt?” 

Iegūtā informācija bija ļoti interesanta ne tikai pašiem jauniešiem, bet arī pedagogam karjeras konsultantam un klašu audzinātājiem, jo bija iespēja redzēt, ko domā jaunieši par nākotnes profesijas un augstskolas izvēli.

PKK - Gunta Stūrmane×