Lidostas darba izzināšana

2019. gada 28., 29. novembrī Rīgas 64. vidusskolas 6.a un 7.a, 7.b, 7.c klašu izglītojamie brauca uz VAS Starptautisko lidostu „Rīga”, lai piedalītos karjeras attīstības atbalsta pasākumā „Lidostas darba izzināšana”.

Par dienu lidostā stāsta 6.a klases skolniece Ieva:
“Daudz jau ir bijuši lidostā, dodoties ceļojumā vai sagaidot radiniekus no lidojuma. Bet šoreiz mēs apskatījām gandrīz visu lidostu un izgājām drošības kontroli.
Interesanti bija uzzināt to, ka lidostā katru dienu ielido un izlido vairāk nekā 100 lidmašīnas. Bija aizraujoši braukt ar lidostas autobusu, apskatot gan pasažieru lidmašīnas, gan privātās lidmašīnas. Ceļa laikā redzējām, kā aizlido pāris lidmašīnas.
Ienākot atpakaļ lidostā, mums pastāstīja par somu nogādāšanu to saimniekiem. Gids stāstīja par to, ka dažreiz somas tiek nogādātas uz citu lidostu. Tādā gadijumā jāiesniedz informācija par somu reģistrācijā, un jācer, ka soma atradīsies.”

Lidosta ir kā precīzi izstrādāts zobratu mehānisms, kur katrs zina savu vietu, pienākumus un īpaši rūpējas par drošību un ērtībām, lai katrs lidojums būtu veiksmīgs, bet pasažieri - droši nogādāti galapunktā.

Noteikti arī kādu no skolēniem ieinteresēja mehāniķa darbs lidostā, pilota un stjuartes darbs virs mākoņiem, drošības kontroles darbinieka vērīgums, kā arī zinošo klientu apkalpošanas speciālista profesijas izvēle nākotnē.


Tekstu sagatavoja - Gita Gaiduka
×