Tikšanās ar skolas absolventu Kristapu Zakuli

11.01.2021. 12. klašu izglītojamiem bija iespēja MS TEAMS tiešsaistes nodarbībā “Kā vislabāk sagatavoties augstskolai” tikties ar skolas absolventu, banku augstskolas maģistrantūras studentu, uzņēmēju, studentu mentoru un līderi Kristapu Zakuli, kurš vairākus gadus savu pieredzi ir papildinājis un bagātinājis strādājot vasarās ASV.

Kristaps draudzīgā sarunā lika katram aizdomāties par to, kas dzīvē ir svarīgs un deva vērtīgus padomus, kā labāk sagatavoties zināmajam un nezināmajam saistībā ar īstās augstskolas izvēli un studenta dzīvi?

Saruna aizsākās ar to, ka Kristaps lika padomāt par to: “Kāpēc tu gribi studēt, kāpēc Tu gribi apgūt tieši šo profesiju?

Kristaps norādīja, ka ir jautājumi uz kuriem katram ir jāatbild pirms izdara izvēli:
- Kas man patīk (pats svarīgākais)?
- Kas man padodas?
- Kur es sevi redzu pēc 10 gadiem?
- Vai es gribu būt darba devējs vai darba ņēmējs?
- Cik daudz naudas es vēlos pelnīt?
- Vai es esmu izvēlējies virzienu, kur to var nopelnīt?
- Ko es varu darīt jau tagad, lai palielinātu izredzes sasniegt to, ko vēlos?

Tika sniegti arī vērtīgi ieteikumi:
• laika menedžments - laika plānošana. Interesanti bija tas, ka Kristaps norādīja, ka ne jau laiku mēs menedžējam, bet gan savu attieksmi pret to. Visiem mums ir 24 stundas dienā, bet svarīgi kā mēs to izmantojam.
• ik pa laikam apzināti izmest  sevi no komforta zonas. Meklēt, kas var mani pietuvināt mērķim, norādot, ka grūtībās  nonākuši mēs daudz ko iemācāmies;
• attieksme – pieņemt lietas, kuras nevaram ietekmēt un netērēt laiku tur, kur neko nevaram mainīt. Svarīgi saprast, kas ir atkarīgs no manis, ko es varu  ietekmēt, mainīt;
• labi ieradumi - regulāri kaut ko darīt  sevis pilnveidošanas labā (izglītot sevi, sportot, pierakstīt  mērķus veselīgi ēst, lasīt utt.). Tas nosaka kādi mēs būsim. Tā ir mūsu izvēle. Ieradums izveidojas 21 dienu laikā. Svarīgi atrast šajā laika kādu, kas Tevi atbalsta, uzmundrina. Ir pieradījies, ka labie ieradumi atšķir veiksmīgu cilvēku no neveiksminieka.
• pārvarēt sevi – darīt to, kas jādara pat tad, kad ne vienmēr gribas, kad neesi īsti motivēts to darīt.

Tās ir svarīgākās Kristapa Zakuļa atziņas, kuras pierakstīja un apkopoja PKK Gunta Stūrmane.

×