02.11.2022.
Erasmus+ projekts Itālijā norisinājās mazā kalnu pilsētiņā Montenero, uz kuru devās 11.UZ klases audzēkņi Emīlija Vēvere, Valters Ozoliņš, Samanta Naumane, Alberts Niks Sala, Agate Lāce, 11.DA klases audzēknis Kirils Masalovs (Ukrainas civiliedzīvotājs) un skolotāji P.Ozols un L.Zinberga.
Visi dalībvalstu pārstāvji dzīvoja Termoli viesnīcā. Termoli ir skaista pilsētiņa Adrijas jūras krastā.
Itāļi mūs uzņēma atplestām rokām, visi bija ļoti jauki un atvērti. Lai tiktu uz Montenero skolu, katru dienu bija jāmēro neliels attālums ar autobusu pa ainavisku ceļu, kura laikā pavērās skati uz Itālijas dabu un laukiem.
Mobilitāte uz Itāliju tika organizēta ar mērķi attīstīt skolēnu prasmes datorzinātnēs, radošajā un analītiskajā domāšanā, starpkultūru komunikācijā, izmantojot angļu valodas zināšanas. Ar šādu mērķi skolēniem ieplānoja seminārus, ekskursijas un citas aktivitātes, lai pilnveidotu nepieciešamās prasmes.
Projekts sākās ar ierašanos pilsētā Termoli svētdienā. Lielākā daļa viesnīcas numuriņu, kuros apmetās visi ieceļojušie Erasmus+ dalībnieki, bija vērsti ar skatu uz Adrijas jūras krastu. Minūti pēc iekārtošanās numuriņos uzvirmoja vēlme pēc pirmās pastaigas. Tā norisa šī pastaiga - gājiens gar krastu un molu, kurš atradās netālu no viesnīcas, un pusdienu pauze picērijā. Drīz pienāca vakars, kad visi dalībvalstu pārstāvji apmeklēja restorānu, kur ieturēja jauku maltīti.
Katru rītu dalībniekus sagaidīja autobuss. Pirmdien visi devās uz Montenero skolu. Tur notika iepazīšanās pasākums, kur katras dalībvalsts pārstāvji prezentēja savu valsti un skolu.
Katrai grupai atbilstošās valsts himna tika izpildīta dzīvajā muzikantu spēlē. Pasākuma nobeigumā muzikanti izpildīja visiem zināmo dziesmu “We are the champions”, kamēr katram skolēnam izsniedza projekta apdrukas maisiņu ar cepumiem un blociņu. Pēc tam skolēni devās ekskursijā pa datorikas kabinetiem un laboratorijām.
Pusdienu pārtraukumā visus pacienāja ar piciņām un maizītēm. Pēc pusdienām skolēni piedalījās starpvalstu volejbola turnīrā. Spraigā spēle atstāja vēderus tukšus, tāpēc vakarā apmeklējām restorānu kopā ar turkiem, ar kuriem sanāca labi iepazīties dienas gājumā.
Otrdienas rīts sākās ar semināru par LED gaismas diožu sistematizāciju, kur skolēniem bija jāveido modelītis no gaismas diodēm, rezistora, savienojošiem vadiņiem un pogas, kura iedarbina visu sistēmu. Pēc semināra visi tika atkal pacienāti ar piciņām un maizītēm. Pusdienu pauzei sekoja pārgājiens ar gidi, kura pastāstīja par katru nozīmīgo objektu pilsētā, kuru izstaigājām.
Arī trešdienas sākās ar semināru par LED gaismas diožu sistematizāciju, tomēr šoreiz jau bija jāizmanto kodēšanas programma, kurā apguvām prasmi kontrolēt gaismas diožu degšanas ilgumu un secību. Kamēr daži pusdienu pauzē cienājās ar piciņām, skolas ārējā teritorijā notika pašu iniciēta atvērtā volejbola spēle.
Tā kā pa dienu bija patīkami silts laiks, izlēmām, ka būtu jādodas nopeldēties blakus esošajā jūrā. Pēc patīkamās un uzmundrinošās peldes devāmies pastaigā pa vecpilsētu, kur vakarā ar gardu muti izbaudījām picas un pastu kādā picērijā.
Ceturtdien devāmies uz pazīstamo zvanu muzeju, kur apskatījām visu zvanu veidošanas procesu, noklausījāmies priekšnesumu ar zvanu skaņām un kā zvana izmērs ietekmē tā skanējumu. Pusdienojām tradicionālā itāļu restorānā, kur guvām ļoti labu ieskatu itāļu virtuvē.
Dienas beigās apskatījām Pietrabbondantes drupas ar gidi. Visas dienas laikā iepazināmies un izbaudījām Itālijas dabu un kultūru.
Piektdiena, projekta noslēguma diena. Dienas sākumā apskatījām vietējās itāļu vīna un olīvu eļļas darītavas. Pusdienojām ar visu valstu pārstāvjiem itāļu lauku restorānā, kopā pavadot lielisku laiku un noslēdzot projektu ar vērtīgām sarunām.
Vakarā saņēmām Erasmus+ sertifikātus, pēc kā devāmies atpakaļ uz viesnīcu, lai gatavotos braukšanai projām.
Projekta laikā ieguvām labu pieredzi darbam komandā, zināšanas programmēšanā, iepazinām itāļu dabu un kultūru, kā arī ieguvām jaunus draugus. Paldies itāļiem par silto uzņemšanu un pārējiem dalībvalstu pārstāvjiem par aktīvo piedalīšanos projektā.
Pateicamies skolotājiem, kuri spēja aktīvi līdzdarboties projektā un tikt galā ar visām negaidītajām situācijām.
Teksts - Emīlija Vēvere, 11.UZ