Mobilitāte - Samsuna, Turcija

07.05.2023.

Erasmus+ projekts Turcijā. 07.05. – 13.05.2023. norisinājās Samsunā, kas ir pilsēta Turcijas ziemeļos, Melnās jūras krastā. Uz Samsunu devās 11.UZ klases audzēkņi Gabriela Pabērza, Letīcija Bērziņa, Kristaps Ābols, Tomass Mālers, 11.VISP audzēkne Sintija Kriščuka un skolotāji J.Strautmane un E.Zīverts.    

Turki mūs ļoti draudzīgi uzņēma, katru vakaru pēc skolas aktivitātēm pavadīja laiku kopā ar mums un sniedza iespēju tuvāk iepazīt turku nacionālo kultūru. Rezervēja mums restorānus, stāstīja par notiekošo valstī un atvērti atbildēja uz visiem mūsu jautājumuiem.  
      
Svētdienas vakarā ielidojām Samsunā, kur jau pie lidostas mūs sagaidīja ne vien autobuss, bet arī vietējā slavenība, kas bija kā nejauša sagadīšanās. Autobuss mūs pieveda pie viesnīcām, kur kādu laiciņu riņķojām apkārt un centāmies atrast savu viesnīcu, bet pavisam drīz pēc tās atrašanas nolikām mantas un devāmies vakariņās.

Pirmās dienas rītu uzsākām spēka un sajūsmas pilni, gatavi satikt vairāk kā gadu neredzētos draugus kā arī iepazīt jaunus cilvēkus. Dienas gaitā katra valsts iepazīstināja ar sagatavoto prezentāciju un savstarpēji iepazinās.

Otrās dienas rīts vairs nebija tik možs un enerģisks, bet, neskatoties uz to, bija daudz darāmā, jo veidojām grāmatas vāku, izmantojot programmu „Canva”. Dienas gaitā pielietojām arī programmu „Google Sheets”, lai tur ierakstītu pašizdomātos dzejoļus, kurus veidojām jau no esošiem dzejoļiem, kas bagātināja izpratni par katras valsts literatūru.

Trešo dienu aizvadījām veidojot blogu, kurā iekļāvām uzrakstīto dzejoli, grāmatas vāku un ar mākslīgā intelekta palīdzību veidojām stāstu par Turciju. Starplaikos bija iespēja spēlēt volejbolu, izklaidēties un komunicēt arī ar jauniešiem, kuri nav iesaistīti projektā. Pēc garās dienas skolā izbaudījām turku spa.

Ceturtās dienas rītu iesākām ar kūku un svecītēm, jo sveicām mūsu skolotāju dzimšanas dienā. Atlikušo dienas daļu pavadījām ceļojot un iepazīstot Turciju. Ar laivu izbraucām cauri Šahinkajas kanjonam. Izstaigājām Amasjas pilsētiņu, kur izbaudījām turku virtuvi, apmeklējām mošeju un muzeju, kurā iepazinām senās medicīnas metodes.

Piektā diena pagāja izspēlējot spēles un aktīvi iesaistoties aktivitātēs. Pēcāk bija laiks atvadīties no jauniegūtajiem draugiem.

Pēdējo dienu Samsunā aizvadījām pastaigājoties pa pilsētu un iepērkoties. Dienas vidū ar autobusu devāmies uz Samsunas lidostu un jau pēc neilga lidojuma bijām nokļuvuši Stambulas lidostā. Tur pavadījām aptuveni astoņas stundas, kas bija diezgan nogurdinoši, bet bija iespēja krustu šķērsu apstaigāt un izpētīt lidostu kā arī sagatavoties latviešu valodas eksāmenam, kurš mūs sagaidīja uzreiz nākamajā dienā pēc atgriešanās.

Šis projekts sniedza iespēju ne vien gūt jaunas zināšanas par tehnoloģijām, aplikācijām un dažādiem rīkiem, bet gan pavadīt laiku kopā ar burvīgajiem turku jauniešiem, kuriem varam būt patiesi pateicīgi par lielisko pieredzi, piedzīvojumiem un kopā pavadīto laiku Turcijā.

Teksts - Gabriela Pabērza, 11.UZ

×