Virtuālā mobilitāte

27.05.2021.

Erasmus+ KA2 “Vides problēmu risinājumi un virzība uz ilgtspējīgu nākotni” Projekta Nr. 2019-1-DE03-KA229-059563-6 ietvaros 27., 28. un 30. maijā tika realizēta virtuālā mobilitāte.

Erasmus+ rīkotā projekta ietvaros, mēs piedalījāmies virtuālajā mobilitātē, ko rīkoja Vācijas komanda. 3 dienas (27., 28. un 31. maijā) visu valstu komandu biedri piedalījās dažādās aktivitātēs, kuras bija saistītas ar insektiem, it īpaši tauriņiem, un to saglabāšanu.

27. maijā mums bija iespēja dzirdēt Vācijas komandas veidotās prezentācijas un video, kur mums pastāstīja par viņu skolu un pilsētu, kā arī nedaudz par tauriņiem, to nozīmi dabā un to aizsardzību. Vēlāk varējām pārbaudīt savas zināšanas par Vāciju, piedaloties Kahoot viktorīnā. Spēlējām arī spēles, kas palīdzēja vienam otru iepazīt, un, mazākās grupās, katrs iepazināmies ar dažiem projekta dalībniekiem no citām dalībvalstīm. Jaunu cilvēku iepazīšana, manuprāt, bija interesantākā šīs mobilitātes dienas daļa.

28. maijā veidojām savus projektus (tie, kas bija skolā veidoja insektu viesnīcas, bet pārējie – tauriņu kalendārus). Tā kā es piedalījos no mājām, tad kopā ar internacionālu grupu veidoju tauriņu kalendāru. Man šķita interesanti meklēt informāciju par tauriņiem un uzzināt par tiem daudz kā jauna, toties pats darbs virtuāli ar internacionālu grupu, protams, nebija tik vienkārša kā būtu bijis klātienē. Beigās viss tomēr izdevās diezgan veiksmīgi un bija jauki redzēt arī pārējo grupu veikumus. Šajā dienā mēs no Vācijas komandas uzzinājām arī vēl daudz ko par tauriņiem. Dzirdējām par to dzīves cikliem, dzīvesvietām, ēdieniem, u.t.t.


31. maijā es piedalījos tikai aktivitāšu sākumā, bet, cik es zinu, tad otrajā daļā bija eksperimentu rezultātu prezentācijas un mobilitātes beigu ceremonija. Es paspēju piedalīties divu eksperimentu veikšanā, kuri bija saistīti ar tauriņiem. Pirmajā mēs varējām dzert kā tauriņi un otrajā - sagaršot kā tauriņi. Šos eksperimentus veicām individuāli un, diemžēl, es neredzēju citu dalībnieku rezultātus, bet man šķita interesanti ieraudzīt pasauli tādā veidā kā to dara citas dzīvās būtnes. Šajā pēdējā dienā mēs arī vairāk runājām viens ar otru un iepazinām citus dalībniekus.

Sagatavoja - Emīlija Medziņa


×